Kitto Kattsu

Kitto Kattsu


Як багато смаків батончиків «Kit Kat» ви можете назвати з пам’яті? Думаю, що не більше трьох. А все тому, що в нашій країні це лишень розрекламована вафля в шоколаді, упізнаний бренд. На відміну від Японії, в якій два роки підряд, з 2012 по 2014, «Kit Kat» мав найбільшу кількість продажів у своїй категорії. Кількість смаків цього батончика дивує своєю різноманітністю – в продуктовій лінії були батончики зі смаком васабі, зеленого чаю, яблука і навіть саке. Кожен новий смак розкуповували у найкоротші терміни. Такий ажіотаж пояснюється не тим, що в японській філії «Nestle» працювали генії-маркетологи. Успіх до «Kit Kat» в Японії прийшов випадково, завдяки невеликій деталі в японському культурному коді, про який не подумали маркетологи.

Є в японських студентів добра традиція – бажати один одному успіхів на іспитах. Для цього вони використовують фразу, дослівний переклад якої – «сподіваюся, що ти переможеш». В оригіналі вона звучить як kitto kattsu (きっと勝つ), що нагадує назву вафельного бренду. Коли маркетингова команда компанії «Nestle» виводила «Kit Kat» на ринок Японії, вона і подумати не могла, що її батончик студенти всієї країни почнуть використовувати як подарунок перед іспитом, а сам він дуже швидко перетворився в символ успіху не тільки в навчанні, але і в будь-якій іншій важливій життєвій ситуації.

Маркетологи компанії «Nestle» також виявились не дурнями. Щойно дослідження показали причину популярності батончика, компанія швидко підписала контракт з поштою Японії, і створила спільний проект «Kit Kat Mail». З цього часу батончики почали продавати у всіх поштових відділеннях країни і будь-яка людина могла надіслати «Kit Kat» у вигляді листівки будь-якому адресату, як побажання успіху. Результатом цього стали лідерські позиції «Kit Kat» в своїй категорії по всій Японії.

Kitto Kattsu
«Kit Kat Mail» – спільний проект «Nestle» та пошти Японії.


Загалом у Японії є 18 типових смаків «Kit Kat», однак доволі проблематично скуштувати їх усі, оскільки «Nestle» випускає різні батончики для різних регіонів країни. Трапляється так, що певний батончик можна придбати лише в певній префектурі чи навіть місті.

Kitto Kattsu
Мапа Японії із позначенням розташування регіональних смаків батончика «Kit Kat».


Часто випускають особливі «Kit Kat» з нагоди певних свят, наприклад Хелловіну. В місті Йокоґама можна придбати «Kit Kat» зі смаком полуничного чізкейку, в Хоккайдо зі смаком... картоплі з маслом, як би смішно це не було. А на півдні Японії продають «Kit Kat» зі смаком соєвого соусу та місо.

Однак найпопулярніші смаки: білий, молочний та чорний шоколад; кава; зелений чай маття. Усі інші смаки розраховані на туристів, оскільки відомо, що японці полюбляють мандрувати по своїй країні та скуповувати сувеніри та солодощі інших префектур, зокрема «Kit Kat». Проте в буденному житті японці переважно купують звичайний червоний «Kit Kat».

Переклад:
Олег Гапа

Коректура та компіляція:
Лунсар
Назад
  • Перегляди: 1274
  • Коментарі: 0
Доброго дня, Ви зайшли на сайт як гість.
Просимо Вас зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Коментарі

b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
url
leech
color
|
hide
quote
translit